תוכניות


תוכניות העמותה

 
"תוכנית הביתית" - "מסע החסידה" – מטרת התוכנית לזמן התפתחות תקינה והעשרת הילד, להקנות להורים מהקהילה האתיופית כלים להיות המחנכים העיקריים בחברה שונה מהמוכרת להם ולזמן הזדמנות שווה לילדיהם. לפתח את האחריות של ההורים בחינוך ילדיהם, ולהעלות את הדימוי העצמי ותחושת היכולת של ההורים על ידי שילוב המורשת האתיופית בחינוך ילדיהם בישראל. במסגרת תוכנית זו מבקרות עובדות עלמי"א בבתי המשפחות  ומלוות אותם בייעוץ ובעשרה בנושא גידול הילדים וחינוכם. ההורים מקבלים מידע על צרכי הילדים,  על משחקים המגרים את החשיבה, ועוד. התוכנית קיימת מאז הקמת העמותה ומהווה מודל חינוכי,  שאומצה על ידי משרדי ממשלה שונים ועמותות אחרות להפעלה בקהילות אחרות בישראל.  בתוכנית משתתפות כ - 48 משפחות  (בתוכם עד 4 ילדים למשפחה צורכת התוכנית), צוות התוכנית מבקר אצל כל משפחה פעם בשבוע וכן מתקיימת סדנא, למשתתפי התוכנית, פעם בחודש.
 
תכנית "במעלה"
 
מטרות:
  • מציאת מסגרת לחניכים בשעות אחה"צ
  •      מניעת שוטטות
  •      צמצום פערים לימודיים, חברתיים
  •       בניית תכנית אישית לכל חניך
  •      חיזוק הקשר בין ההורה לילד
  •       העצמת הילדים
"במעלה ג'-ד" - מועדונית "טבע ומחזור" המונה 9 חניכים וממוקמת ברח' רד"ק בבאר שבע.
     
התכנית מופעלת ע"י עמותת עלמי"א בסיוע של קרן גלנקור, הקרן לידידות ושמיד.
 
 "במעלה ה'-ו'"- מעדונית "קסם המדע" המונה 12 חניכים וממוקמת ברח' חתם סופר בבאר שבע ( בית סמואל).
 
התכנית מופעלת ע"י עמותת עלמי"א בסיוע של "ביג מרכזי קניות"- BIG)
 
"במעלה אופקים"-  מונה 21 חניכים וממוקמת באופקים.
 
התכנית מופעלת ע"י עמותת עלמי"א  בסיוע של קרן גלנקור והקרן לידידות .
 
"במעלה שדרות"-  מונה 21 חניכים וממוקמת בשדרות.
 
התכנית מופעלת ע"י עמותת עלמי"א  בסיוע של קרן גלנקור והקרן לידידות .
 

מרכזי נוער -
 
    מרכזי הנוער נועדו ליצור מרכז אטרקטיבי אשר ימשוך אליו את בני הנוער בסיכון ממוצא אתיופי  אשר אינם מוצאים מקום להיות בו ולהתבטא. המטרה היא ליצור אלטרנטיבה לגירויים אשר עלולים למשוך את הנוער למקומות לא רצויים. במסגרת התוכנית שגובשה הוקמה במרכז קבוצת מנהיגות אשר קובעת את הנהלים, דפוסי ההתנהגות, ושותפה בתכנון וביצוע תוכניות המרכז, וכך לוקחת על עצמה אחריות מאתגרת. במרכז חוגים שונים סדנאות וגיבוש של קבוצת מנהיגות. כל אחד מהנערים זוכה ליחס אישי מהמערכת, ונבחן על ידה על ידי חבריו לקבוצה. למנהיגות אחריות גם על ניקיון המרכז ועל תורנות איוש של המרכז בכל עת שהוא פתוח לקהל.
 
 מרכז נא"ה ("נוער אור העתיד")– מרכז לאיתור וטיפול בנוער במצבי סיכון בקהילה האתיופית.
 
"כורעאת"  (גאווה באמהרית) – חוגים לפיתוח כישרונות בענפי אומנות שונים: מוזיקה, תיאטרון, כתיבה יוצרת ועוד.  מטרת התוכנית היא לקרב בני נוער בסיכון לפעילות אומנותית יוצרת על מנת להקנות להם דימוי עצמי גבוהה ועל ידי כך אפשרות להתגבר על האתגרים המצפים להם בעולם של היום.  במסגרת התוכנית הוקמה להקת נוער השרה שירים ישראלים ושירים אתיופיים. הלהקה מופיעה באירועים עירוניים וציבוריים שונים ובימים אלה שוקדת על הפקת מחזמר שנכתב על ידי בני הקבוצה התוכנית קיימת משנת 2003. בתוכנית משתתפים 24 בני נוער.

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה